Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Kristijan Ćurković zmagovalec Slovenia Opena 2012
11.11.2012 2012b 23:00
38 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške, Danske in Italije se je pomerilo v Kranju na turnirju, ki je štel za WTHT, Intercup in Slovenski pokal.
Po letu 2009 je zmaga znova odšla na Hrvaško, Kristijan Ćurković je v finalu ugnal Danca Bjarna Axelsena s 4:1. To je bil že njun tretji finale. Zaenkrat je uspešnejši Kristijan, oba pa sta po dvakrat osvojil najprestižnejši turnir na slovenskih tleh.
Tretje mesto je malce presenetljivo osvojil Anže Božič, ki je ugnal Bernarda Rjavca. Anže je bil zelu blizu finala, potem ko je v polfinalu proti Kristijanu vodil že z 3:1 in vodil nato tudi v 6. in 7. tekmi.
Anže se je tokrat res naigral namiznega hokeja, vsi njegovi dvoboji so se končali šele po šestih oz. sedmih tekmah.
Z rekordnimi 858 ITHF točkami  bo lepo napredoval na lestvici in prehitel Nejca.
Drugi najboljši Slovenec je bil Bernard Rjavec. Ta je v četrtfinalu ugnal Uroša Matanoviča, oba bosta malenkost napredovala na lestvici.
Šesti Klavdij in sedmi Armin bosta prav tako dobila nekaj novih točk, deveti Bernard pa je dosegel sploh svoj najboljši rezultat.

Slovenski pokal se nadaljuje 15. decembra z Miklavževim turnirjem v Mengšu. Štel bo tudi za InterCup.

Rezultati

Zmagovalec je odšel domov z novim hokejem Stiga Play Off, katerega je prispeval generalni sponzor turnirja - Kolesarski Center Sevnica: