Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Nejc Škrlep zmagovalec Spomladanskega pokala
02.04.2011 2011b 08:10
16 tekmovalcev iz Mengša, Kranja in Zagreba, se je pomerilo na 7. turnirju za Slovenski pokal - Spomladanskem pokalu 2011, v Mengšu.
Več kot zasluženo je slavil Nejc Škrlep (NHK Kranj), ki je v finalu ugnal B. Rjavca (NHK Kranj), pred tem pa v hudi bitki v polfinalu prvega favorita turnirja, Hrvata K. Ćurkovića. Slednjemu ostaja v tolažbo zmaga v tekmi za 3. mesto proti še enemu presenečenju turnirja, M. Škrlepu (NHK Mengeš), ki je pred tem v četrtfinalu s 3:2 premagal K. Starmana, sicer drugega po predtekmovanju, in tako skočil s sedmega mesta med štiri najboljše.

Rezultati

N. Škrlep bo za zmago prejel 790 točk in s tem Slovenijo znova popeljal na 9. mesto na ITHF lestvici.

V točkovanju za Slovenski pokal (šteje 6 od 9 turnirjev) je še naprej v vodstvu B. Rjavec pred današnjim zmagovalcem N. Škrlepom, na tretje mesto se je prebil V. Kufrin, A. Božič je zdaj četrti, top 5 pa zaključuje K. Ćurković.

Nadaljevalo se je tudi ligaško tekmovanje. Odigrane so bile tri tekme, vse so se končale z zelo tesnim izzidom:
NHK Mengeš - SHK Kit 4:5
NHK Kranj 1 - NHK Mengeš 5:3
SHK Kit - NHK Kranj 1 4:4

Naslednji turnir bo čez dober mesec dni v Sevnici, dan kasneje pa bo turnir še v Zagrebu. Tam bo hkrati tudi zaključek Sportmaster serije in Intercupa!