Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Svetovno prvenstvo v namiznem hokeju - Turku 2011
16.06.2011 2011b 01:28
Na Finskem je med 10. in 12. junijem potekalo svetovno prvenstvo v namiznem hokeju. Med okrog 150 nastopajočimi iz 17 držav, je bilo tudi 6 Slovencev.
Tekmovanje je bilo v znamenju Rusov, ki so pobrali kar 7 od 8 zlatih medalj.

Prvi dan je med juniorji nastopil Klavdij Starman in zasedel 13. mesto med 20 tekmovalci. Vsa prva tri mesta so odšla v Rusijo )M. Borisov, O. Dmitričenko, P. Gorodnitsky).
Drugi dan se je začel s tekmovanjem ekip. Sloveniji je uspel zgodovinski preboj v četrtfinale, potem ko so v tesni tekmi ugnali močno Estonijo z 12:8. V četrtfinalu jih (nas) je ustavila domača Finska z 21:3, ki je bila na koncu druga za Rusijo in pred tretjo Latvijo.

U. Matanovič, N. Škrlep, B. Rjavec, B. Škrlep, K. Starman

V Open kategoriji so se prvi dan vsi naši tekmovalci uspeli uvrstiti v drugi krog. V nedeljo so bile najprej na vrsti polfinalne skupine. Za preboj v finalno skupino je bilo treba doseči 14. mesto v skupini. Žal to ni uspelo nikomur, najbližje je bil Uroš Matanovič, ki se je uvrstil v drugo razvrstitveno skupino in na koncu zasedel 54. mesto. V tretji razvrstitveni skupini sta nastopila K. Starman (65.) in Bernard Rjavec (66.), v zadnji peti pa Nejc (85.) in Bernard Škrlep (89). Z izjemo Nejca so vsi slovenski tekmovalci dobili nove točke za ITHF lestvico. Na njej kot nacija še držimo 9. mesto, a bodo po naslednji spremembi meseca julija, Estonci če še nekaj točk za nami.