Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Uspešen nastop Slovencev v Stavangerju
17.06.2013 2013b 22:55
V Stavangerju na Norveškem je od 6. do 9. junija potekalo svetovno prvenstvo v namiznem hokeju. Na njem je nastopila tudi šesterica slovenskih reprezentantov: Bernard Rjavec, Nejc Škrlep, Bernard Škrlep, Tim Weisseisen, Rok Škrlep in Uroš Matanovič.
Prvi dan tekmovanj je med juniorji nastopil Rok Škrlep, ki je osvojil 19. mesto med 25 nastopajočimi in tako rahlo zaostal za pričakovanji.
V soboto je bilo dopoldne na vrsti predtekmovanje v Open kategoriji. V skupini A je nastopil B. Škrlep in zbral 17 točk, kar pa je zadoščalo za zgolj 25. mesto in C divizijo.. V skupini B smo dobili prvega finalista, s 40 točkami in 8. mestom se je izkazal Uroš Matanovič, medtem ko je Nejc Škrlep s 23. točkami bil 22. in končal v B diziviji.
Dobro formo je potrdil Tim Weisseisen v C skupini, s 34 točkami in 16. mestom. S tremi točkami več je bil Bernard Rjavec v skupini D odličen 11.

Popoldne so bili na vrsti ekipni dvoboji. Slovenija je najprej gladko izgubila proti Rusiji, točke za Slovenijo sta pripsevala Bernard Rjavec (2) in Tim (1). Nato je sledil odločilen dvoboj s Slovaško za uvrstitev med 8. Slovaki so bili uspešnejši z 11:10, za Slovence pa sta po 3 točke prispevala Tim in Bernard Škrlep.
Boji za mesta od 9. do 15. so bili zgolj formalnost, tudi Madžarska je padla s prepričljivih 13:9.

V nedeljo dopoldne je sledil 2. del v Open kategoriji. Z izjemo Tima so vsi Slovenci poslbšali izhodiščno stanje in dosegli naslednje uvrstitve:
47. Uroš Matanovič (rangiran kot 57.)
54. Bernard Rjavec (55.)
57. Tim Weisseisen (84.)
91. Nejc Škrlep (73.)
105. Rok Škrlep (107.)
107. Bernard Škrlep (81.)

Največji preskok je uspel Timu, kar za 27 mest! Razučarala pa sta Nejc in Bernard Škrlep, ki sta za svojim rankingom zaostala za 18 oz. 26 mest!!!

Tim je na lestvici med Slovenci skočil kar na 3. mesto, skupaj pa je Slovenija na 9. mestu že prehitela Estonijo. Od rekordnega 8. mesta pa nas loči dobrih 500 točk.

Rezultate lahko najdete tukaj.

Sicer so na prvenstvu pričakovano prevladovali Rusi, ki pa so dobili veliko zaušnico v Open kategoriji, kjer je v latvijskem dvoboju slavil Atis Silis.