Nakup namiznega hokeja
in nadomestnih delov

Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Slovenia Open 2018: Anže Božič kot prvi Slovenec slavil na turnirju serije WTHT!
29.10.2018 2018b 10:28
Pisalo se je leto 2007, ko je Bernard Rjavec v finalu Slovenia Opena premagal favoriziranega Bjarneta Axelsena iz Danske, a takrat turnir še ni bil del serije WTHT. 11 let pozneje je Slovenija dobila prvega zmagovlaca WTHT. To je presenetljivo postal Anže Božič, član NHK Kranj, ki je na poti do finala v play offu ugnal najprej Roka Škrlepa (4:3), nato Slovaka Martina Martineca (4:1), Čeha Martina Ženiška (4:3) in v finalu še lanskoletnega zmagovalca Ukrajinca Mykhayla Shalomayeva s 4:2.
Na turniju je nastopilo rekordnih 48 tekmovalcev iz 6 držav, med favoriti pa je bil zagotovo Čeh Pavel Plešak, zmagovalec Swiss Opena 2018 in nekdanje veteranski in superveteranski svetovni prvak.
A pojdimo po vrsti. V štirih skupinah rednega dela je največje presenečje pripravil Marcel Janez Novak, ki je med drugim ugnal Matjaža Travna in se uvrstil na šesto mesto v skupini, ki je peljalo v finalno skupino.Omeniti velja, da je končni zmagovalec A. Božič v svoji skupini bil komaj četrti.
V finalni skupini je blestel Bernard Rjavec, ki je utrpel le 2 poraza in zbral zavidljivih 38 točk. Tesno za njim pa sta bila favorita Shalomayev in Plešak, četrti pa že Anže!.
V osmini finala je Plešak presenetljivo izpadel proti komaj 15. iz finalne skupine, Ircu Simonu Thomasu. Sedem tekem pa sta odigrala le že omenjena Anže in Rok.
V četrtfinalu je Bernarda ustavil Martin Ženišek (Češka), Simon Thomas pa je za uvrstitev v polfinale ugnal še Nejca Škrlepa.
Anže je v polfinalu odigral še eno lepotico in v sedmi tekmi s 6:2 prišel v finale, tam pa dokončal zmagovito pot proti Ukrajincu Shalomayevu. Senzacionalni uspeh Slovenskega tekmovalca!!!
Med osnovnošolci je bil prvi pričakovano Miha Škrlep, na stopničkah pa sta mu družbo delala še Jakob Zalokar Obadič in Nejc Kiphut.
Slovenski pokal se nadaljuje 17. novembra z OP Mengša.