Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Bernard Rjavec prekinil niz zmag Anžeta
12.03.2024 2024b 21:34
V soboto 24.2. je bil v Kranju odigran 6. turnir v tej sezoni Slovenskega pokala. Zbralo se je 22 tekmovalcev, kar je največja udeležba (poleg mednarodnih turnirjev) na turnirjih za Slovenski pokal v zadnjih štirih letih. Prvič po skoraj dveh letih je zmago slavil Bernard Rjavec, serijski zmagovalec Anže Božič pa je bil tokrat 4.
Kljub odsotnosti standardne zasedbe NHK Mengeš, je dobra udeležba omogočala 4 osnovne skupine, najboljših 12 tekmovalcev pa se je uvstilo v finalno. To je uspelo tudi edinemu predstavniku NHK Mengeš, povratniku Martinu Klepcu. Do večjih presenečenj ni prišlo, v dvoboju za zadnjo mesto v četrtfinalu pa je Lenart Zalokar Obadič z 1:0 premagal Bineta Gajška. Na prvem mestu je finalno skupino končal Jakob Zalokar Obadič, 2. je bil še en mladinec Gal Bohinc, 3. Bernard Rjavec, 4. Anže Božič, 5. Nejc Škrlep, 6. Marcel Novak, 7. pa Domen Zupančič (vsi NHK Kranj).
V četrtfinalu je Jakob suvereno dobil bratski derbi, videli pa smo kar 3 serije s petimi tekmami. Gal je po zaostanku z 1:2 ugnal Domna, Bernard se je po zaostanku z 0:2 izvlekel proti Marcelu, Anže pa se je vrnil po 1:2 proti Nejcu. V polfinalu je Jakob dobil dvoboj prvih dveh nosilcev proti Anžetu. Bilo je 3:1 (3:4, 4:1, 2:1 in 4:3). Berni pa je premagal Gala z 0:3 (3:4, 1:3 in 3:4 po podaljšku). V obračunu za 3. mesto je Gal uspel presenetiti Anžeta po 5 tekmah (končale so se z 2:1, 1:3, 2:1, 0:6, 2:1).
V velikem finalu je Bernard Rjavec premagal razpoloženega Jakoba z 0:3 (5:6 po podaljšku, 2:4 in 0:1).
Naslednji turnir za Slovenski pokal bo 23.3. v Mengšu (Špasteater - Spomladanski pokal), odigrana pa bosta tudi turnirja Državnega prvenstva v kategoriji deklet ter do 13 let.