Kontakt: nhzs.info@gmail.com

Športni rezultati v živo

Evropsko prvenstvo Riga 2008
20.09.2008 2008b 21:35
V petek se je v glavnem mestu Latvije pričelo četrto Evropsko prvenstvo v namiznem hokeju. Prejšnjega se je v slovaški Skalici udeležilo šest slovenskih predstavnikov, tokrat pa naših v Rigi (prizorišče SP 2005) ni, med drugim pa manjkajo tudi Slovaki, Madžari, Hvrvati,...

Prvenstvo v Latviji je prvo, kjer smo boje najboljših igralcev sveta lahko spremljali v živo! Odlična reklama za namizni hokej, kateri bo v prihodnosti zagotovo navduševal množico na televizijskih ekranih. Nekatere najbolj pomembne tekme je s komentarjam pospremil Bjarne Axelsen. Prvi dan smo videli premierno ekipno prvenstvo veteranov, kjer so Švedi v finalu ugnali Ruse s 5:3. V posamičnem prvenstvu veteranov je v finalu po odločilnem sedmem srečanju slavil stari znanec Pavel Plešak (Češ), ki je bil boljši od Dmitryja Petrova (Rus). V kategoriji juniorjev je bil najbolj učinkovit Ahti Lampi (Fin), drugo mesto je osvojil Alexander Miloradov, tretje pa Petr Tmej, ki se sicer ni uvrstil v play-off v odprti kategoriji.

V finalu ekipnega prvenstva so Finci osvojili prvo mesto v razburljivem finalu proti Švedom, ki so v polfinalu kar nekoliko presenetljivo premagali tokrat nerazpoložene Ruse, ki so briljirali v posamičnem tekmovanju, saj se jih je kar pet uvrstilo med najboljših 16. Tretje mesto je pripadlo Čehom.

Med ženskami nismo videli kakih večjih presenečenj, po pričakovanjih se je z zlato medaljo okitila Maria Yalbacheva (Rus), ki je s 4:0 v zmagah premagala Minervo Martiskainen (Fin). V ekipnem delu smo spremljali pričakovan finale med Finsko in Rusijo, uspešnejše pa so bile igralke iz največje države na svetu. Tretje mesto je pripadlo domačinkam.

Zmagovalec Evropskega prvenstva 2008 v odprti kategoriji je postal Ahti Lampi (Fin).